TISKOVÁ ZPRAVA: VÍTĚZSTVÍ PRO VOJTĚCHA VOPAŘILA NA PŘEBORU STŘEDOČESKÉHO KRAJE VE VÍCEBOJÍCH V KOLÍNĚ

Kolín, 12. – 13. 5. 2018

Senzační vstup do sezóny pro atleta z oddílu TJ Slavoj Český Brod. Povede se mu to i na mistrovství České Republiky staršího žactva?

Vojtěch Vopařil předvedl další úspěšný start do nové sezóny.  Může se pyšnit další zlatou medailí poté, co  zvítězil na atletickém přeboru středočeského kraje ve vícebojích. Závod byl obzvláště dramatický s napínavým soubojem mezi ním a Michaelem Šteflem z oddílu Staré Boleslavi.

Závod tohoto víkendu nemohl být víc zajímavý. Hned v první disciplíně, kterou je běh na 100 metrů překážek, ztratil Vopařil cenné body, s časem 16:53 se zařadil až na páté místo tabulky (534 bodů).  Naštěstí to bylo ale

poslední velké zaškobrtnutí v závodě a celý den se opět šplhal na vyšší místa tabulky. Perfektní výkon předvedl v hodu diskem (32,39 m, 3. místo, 512 bodů), ve skoku o tyči zdolal všechny soupeře s výškou 2,60 m (264 bodů). Páteční zápolení bylo zakončeno výkonem 28,19 metru v hodu oštěpem (3. místo, 274 bodů). Po prvním dni víceboje se tedy Vojtěch ocitl celkově na překvapujícím 4. místě s 1584 body a čekali jsme, co ukáže sobotní část devítiboje, kdy měl před sebou dalších pět disciplín. Sobota byla zahájena během na 60 metrů, kde předvedl Vojta stabilní výkon 7,82 (3. místo, 613 bodů). Závod pokračoval skokem dalekým a výkonem 544 cm (2. místo, 469 bodů), ve vrhu koulí přišel výsledek 11,10 m (2. místo, 552 bodů), ve skoku vysokém překonal laťku ve výšce 136 cm, což je jeho nejhorší výsledek za poslední dva roky a sen o prvním místě se začal pomalu vytrácet (290 bodů, 5. místo). Čekala jej již poslední disciplína, kterou je běh na 1000 metrů a jediným soupeřem pro něj v tu chvíli byl Michael Štefl, s ním jediným se mohl přetahovat o prvenství. S časem 3:06,90 získal 598 bodů, a proto mohl vystoupat na stupeň nejvyšší s celkovým výsledkem 4106 bodů.

Vojtěch Vopařil: „Tentokrát to pro mne nebyl lehký závod. Několikrát jsem bohužel zaváhal v některých disciplínách. Udělal jsem nějaké chyby, především ve skoku vysokém jsem téměř neskočil ani můj základ. Byl jsem unavený a psychicky jsem si tuto disciplínu také neuhlídal. S obrovským štěstím jsem získal zlatou medaili, ikdyž s body na které nejsem pyšný. Věřím, že na Mistrovství ČR budu mít ještě možnost ukázat vyšší body a sáhnu k pěti tisícům. Bude to zajímavá sezóna.“

Stanislav Kosík, trenér:  „Byl to opravdový boj, a tak je to ve sportu správné.“ Vojta předvedl napínavý závod, věřím ale, že na MČR se nebude držet zpátky a vyletí s body nahoru. Přijďte jej podpořit i vy už 1. 6. 2018 na Mistrovství ČR ve vícebojích, které pořádá Sokol Kolín-atletika.“

Kontaktní osoba: Jana Machorková, atletikaceskybrod@seznam.cz, +420 733 620 749